zsemlemorzsa | 2 evőkanál |
---|---|
sárgarépa | 8 darab |
vöröshagyma | 1 darab |
tojás | 2 darab |
bors | 1 teáskanál |
liszt | 2 evőkanál |
Knorr Zöldségleveskocka | 1 darab |
paprika | 1 darab |
só | 1 teáskanál |
petrezselyem | 6 darab |
krumpli | 3 darab |
karalábé | 1 darab |
csirkemáj | 2 darab |
zellerlevél | 2 darab |
petrezselyemlevél | 1 csokor |
Májgombócleves zöldségekkel gazdagon a Levesek kategóriában
A zöldségeket alaposan megtisztítjuk, a répát és a petrezselymet felkarikázzuk, a krumplit és a karalábét felkockázzuk.
A répát, a petrezselymet és a karalábét feltesszük főni. Sózzuk, borsozzuk, belerakjuk a leveskockát, a darált paprikát és a megtisztított, egész hagymát. A paprikát kicsumázzuk, beletömködjük a petrezselyem- és zellerlevelet, majd az egészet a levesbe dobjuk.
A csirkemájakat egy kés tompa oldalával, nem a vágó oldalával egy vágódeszkán elkaparjuk és egy tálkába tesszük.
A májhoz adjuk a tojásokat, a lisztet, a zsemlemorzsát, a sót, a borsot és az apróra vágott petrezselyemlevelet, majd jól összekeverjük.
Amikor a zöldségek megfőttek, beletesszük a krumplit. Amikor a leves újra forr, egy kiskanalat belemártunk a levesbe, így könnyebben leválik a gombóc és egy kevéske tölteléket veszünk a kanálra, óvatosan a levesbe engedjük. Addig folytatjuk, amíg el nem fogy a gombócmassza. Mire a krumpli megpuhul, a gombócok is megfőnek.